Zadzwoń do nas: +48 794 171 780

Trening mięśni dna miednicy - Co to jest?

Trening mięśni dna miednicy to aktywny, inteligentny i świadomy program wzmacniania dna miednicy oparty na najnowszych badaniach z zakresu funkcjonowania ludzkiego ciała.

Kobiety o wiele bardziej narażone są na osłabienie mięśni dna miednicy – najistotniejszym czynnikiem jest poród , podczas którego mięśnie dna miednicy ulegają znacznemu rozciągnięciu i nie trenowane odpowiednio po porodzie – nie odzyskują już swojej poprzedniej aktywności . Drugim ważnym czynnikiem jest okres menopauzy i zmiany stężeń hormonów, syntezy kolagenu, zwiotczenie i postępująca dysfunkcja nietrenowanych wcześniej mięśni.

Świadomość konieczności wzmacniania mięśni dna miednicy ma zatem bardzo istotne znaczenie. Według najnowszych badań,u kobiet, które po porodzie, zabiegach ginekologicznych oraz zabiegach w obrębie jamy brzusznej nie stosowały żadnej aktywności fizycznej oraz ćwiczeń w obrębie osłabionych partii, w wieku okołomenopauzalnym pojawia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, opadanie/obniżanie narządów rodnych i inne dolegliwości związane z zaburzeniem statyki mięśni dna miednicy, które znacznie obniżają komfort życia kobiet.

Powoduje to wiele problemów zdrowotnych takich jak:

  • bóle kręgosłupa,
  • napięty i odstający brzuch,
  • bóle napięciowe,
  • opadanie narządów miednicy,
  • nietrzymanie moczu,
  • zwyrodnienia stawów biodrowych,
  • problemy z orgazmem i wiele innych.

Na naszych warsztatach nauczymy się prawidłowej pracy mięśni dna miednicy. Mięśnie te muszą prawidłowo współpracować z resztą ciała. Od tego zależy ich sprawność.

Mięśnie dna miednicy należy ćwiczyć tak jak inne słabe lub niesprawne mięśnie. Stosowanie programu ćwiczeń opracowanego specjalnie dla Ciebie, pomoże utrzymać lub poprawić ich sprawność.

Formularz zapisu na warsztaty

{{ allerros.name[0] }}
{{ allerros.email[0] }}
{{ allerros.phone[0] }}
Wyszukiwarka Google
Strona internetowa Gabinetu Rehabilitacji i Terapii Manualnej
Facebook
Znajomi
Plakat
{{ allerros.opinion[0] }}
Tak, chcę otrzymywać newsletter, aby być informowanym o aktualnych wydarzeniach i promocjach w Gabinecie Rehabilitacji i Terapii Manulanej BMReha. {{ allerros.news[0] }}
Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manulanej, zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz.U.2018.1000 t.j. z dnia 2018.05.25). Jednocześnie informujemy, iż Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manulanej BMreha z siedzibą przy ul. Nowe Osiedle 1 w Kaczorach, jest administratorem Państwa danych. Jak również informujemy, że mają Państwo możliwość wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz.U.2018.1000 t.j. z dnia 2018.05.25). {{ allerros.rodo[0] }}
Zapisałeś się na warsztaty!